Раннє бронювання чи горящі тури?

Перед туристом завжди стоїть не просте питання. Що краще – раннє бронювання чи горящі тури? Спробуємо дати розгорнуту відповідь.

Раннє бронювання, як і горящі тури, дозволяє зекономити значну суму коштів на відпочинок. Іноді ця сума може складати 50% вартості. Але між цими двома типами бронювання є суттєва різниця.

Раннє бронювання

  • дозволяє вибрати конкретні дати відпочинку і не бути зхалежним від випадку
  • дозволяє вибрати той готель, який повністю відповідає побажанням, а не брати те, що пропонується в конкретний момент
  • гарантує відпочинок у вибраному готелі, інакше в розпал сезону можна не придбати тур в цей готель навіть за повну вартість, так як в ньому попросту не буде місць (так званий stop sale)
  • суттєві знижки саме на дорогі готелі. При ранньому бронванні знижку надає як готель (від 25 до 50% на проживання) так і оператор (до 30% на переліт і трансфер).
  • Можливість платити частинами (перша частина – від 25% до 50% вартості, решта – не пізніше, ніж за 14 днів до початку туру)

Горящі тури

  • горящі тури виникають тоді, коли до початку туру залишається мало часу, а в літаку, або автобусі залишилось багато вільних місць. (Оператор може дати знижку на переліт до 70% вартості.) а також в готелях суттєва незаповнюваність і готельєри надають спецпропозиції на проживання. Звідси випливає, що вірогідність горящих турів залежить від певної ситуації і ніяким чином не гарантована. Тому ми не можемо точно спланувати відпочинок по датам.
  • В горящі тури попадають не всі готелі, тому широкого вибору немає і ми їдемо відпочивати не в ті готелі, які хочемо, а в ті, які пропонують
  • Суттєва різниця в ціні відчувається тільки на турах в дешеві готелі, так як здебільшого знижка іде на переліт, відповідно в турах в дешеві готелі питома вага вартості перельоту досить значна.
  • Оплата горящого туру проходить одразу 100% при бронюванні.

Розгялнемо вартість раннього бронювання і горящого туру на прикладі.

Наприклад, ми вибрали напрямок Туреччина.

Є два готелі: готель А 5*, стандартна вартість проживання в сезон складає $2000 на двох, і бюджетний готель Б 4*, де стандартна вартість проживання в сезон складає $500 на двох. Середня вартість чартеру у Туреччину – $250 на одного.

При ранньому бронюванні готель А надав знижку 30%, вартість проживання склала $1400 і оператор зробив нижку на переліт 20%, вартість перельоту $400 на двох. Загальна вартість туру склала $1800 проти стандартних $2500. Готель Б також надав знижку 30%, вартість проживання склала $350, з перельотом вартість туру – $750 проти стандартних $1000.

Настав сезон. Тури в готель А продаються за $2500, в готель Б за $1000. На якийсь певний рейс у оператора виявилось багато вільних місць. В першу чергу оператор кине в горящі пропозиції готель Б, зробивши знижку на переліт 50%. Вартість туру складе ті самі $750, як і при ранньому бронюванні ($500 проживання і $250 переліт), в найкращому випадку для мисливця за горящими турами знижка на переліт складе 70%, тоді вартість туру буде $650. Вірогідність максимальної знижки на переліт малоймовірна.  На готель А горящий тур з”явиться з меншою ймовірністю, але навіть якщо він буде, то вартість туру складе $2250, або $2150, проти $1800 при ранньому бронюванні.

Так, бувають і в сезон значні знижки на проживання в готелях, але це зовсім інша історія. Приклади великих знижок на готелі в сезон – Туреччина і Єгипет сезону 2016, куди із-за терактів і політичних суперечностей перестали літати росіяни і європейці і готелі стояли напівпорожні. Але ситуація змінюється, і в Туреччину і в Єгипет повертаються туристи з усіх країн.

Кожен вибирає той тип відпочинку, який йому більше імпонує. Ми ж просто постарались пояснити в чому суть раннього бронювання і горящих турів.

Гарного Вам відпочинку. Чекаємо Вас в нашій турагенції в м.Чернівці, вул.Нагірна, 1.